dovolená v řecku.

8:11
je až komické jak člověk s postupem času zapomíná na negativní vzpomínky a pamatuje si jen ty pozitivní.   třeba taková škola - nikdy jsem nebyl zrovna premiant a škola pro mě představovala neskutečně stresující instituci, která po vás neustále něco požaduje, ale už vám toho moc zpátky nedá.   strčí vás do třídy s lidmi, se kterými nemáte skoro nic společného (kromě rozvrhu a učitelů)...
nutí vás se biflovat věci, které druhý den zapomenete a hrát v tělocviku fotbal.   dnes to beru tak, že mě připravila na budoucí život, vycházet s nejrůznějšími lidmi.   pamatuji si úžasné zážitky ze školních výletů, posílání si psaníček přes třídu, postávání před učebnou a cpaní se bufetovými, dnes již pro mě obscéními, pokrmy.    a hlavně prázdniny!   nekonečně dlouhé prosluněné dny, provoněné opalovacím krémem, vlasy slepené mořskou solí, anebo taky hledání pokladů na babiččiné zaprášené půdě.   hned by se člověk vrátil do těch let!

nevím jak vy, ale já se do těch bezstarostných let vracím každý rok alespoň na dovolené.    po roce čekání jsme opět sbalili kufry a vydali se na řecký kos a taky tak trochu do těch bezstarostných let.   rozhodli jsme se, že nehneme ani brvou a předsevzetí jsme splnili na výbornou!   u moře i bazénu jsme pili jeden drink za druhým, užili si šnorchlování, procházky, opalování...   a i když ze středomořských kuchyní nám ta řecká říka asi nejméně, ale užívali jsme si mořských plodů, ryb, tzatziky a olivových tapenád do syta.   a víte co je nejlepší?   díky strašení jistými zpravodajskými stanicemi jsme zaplatili jen polovinu co loni a z toho jsme skákali radostí jako na první fotce :)   a co se týká migrační krize.  nemusíte se bát - turisticky vyhledávaných míst se to v řecku moc netýká.   minulý rok jsme byli na řeckém zakynthosu a ani tam jsme nic nezaznamenali.   média prostě jen chtějí, aby se lidi báli.  a to se jim bohužel daří.

co vy?   kam vy rádi jezdíte na dovolenou?


tomáš a pavel.

You Might Also Like

0 komentářů