vajíčková.

12:18
"ne, nechci!"   tak zněla má odpověď pokaždé, když mi někdo nabídl vajíčka.   "ne, nejím!" byla zase má odpověď na to, když se ti stejní lidi divili, že vajíčka nejím.   už je to cca rok a půl, kdy jsem vyřadil ze svého jídelníčku maso (kromě ryb a mořských plodů).   proč?   ono důvodů je víc.   ale ten hlavní je jeden - cítím se líp :)   když jsme se s Pavlem dali dohromady, tak jsme samozřejmě chtěli dělat všechno spolu.   hlavně jíst a vychutnávat si všechno to dobré jídlo, které jsme si vařili (čti Pavel vařil) a jelikož Pavel nejí maso už spoustu let (dá se říct od mala), tak ho samozřejmě ani nepřipravuje.   ze začátku jsem si na /nejíst maso/ těžce zvykal, hodně jsem to vynahrazoval sladkým.   ale cca po 4 měsících se vše ustálilo.   od té doby se cítím líp.   lehčí, svěžejší, zdravější a hlavně mám radost, že kvůli mě neumírá žádné zvíře (omlouvám se rybám a mořským plodům - ty si zatím v jídelničku necháme)

zpátky ale k vajíčkům.  mám teď trochu pocit, že si vynahrazuji všechna ta léta, kdy jsem je vynechával a odmítal s opovržením...   teď se jich nedokážu nabažit :)   jsou dny, kdy jich denně dokážu spořádat i 6...   

vajíčka ke snídani?  jo! (míchané, prosím!)   vajíčka k obědu?   jo! (kulajdu a koprovku, prosím!)   a co vajíčka k večeři?   jo! (vajíčkovou pomazánku, prosím!)

tip na mou oblíbenou:

3-4 vejce na tvrdo (bio jsou nejlepší)
cibulka, nebo pažitka (dle libosti)
čerstvý měkký tvaroh (nejlépe domácí)
lžičku bílého jogurtu
sůl, pepř

přeju dobrou vajíčkovou chuť!tomáš.

ps:   neskladujte vajíčka v papírových obalech.   drží se v nich bakterie.


You Might Also Like

0 komentářů