mechem porostlé zdi v bývalé továrně. / moss-covered walls in former factory.

10:57
vždy máme velkou radost, když najdeme novou restauraci, ve které se nám líbí a ve které se i dobře a zdravě najíme.   radost máme o to větší, když se taková restaurace najde i mimo naši matku měst - prahu.   pamatujete ji ještě náš příspěvek o kavárně továrně ve zlíně?   tak hned vedle otevřel další zajímavý podnik jménem fit foodie.   jedná se o restauraci se zajímavým interiérem, která nabízí moderní a zdravou gastronomii.   otevřela teprve v lednu tohoto roku a to v blízkosti již zmíněné továrny, prodejny sýrů, bezlepkových potravin a vegetariánské restaurace prašád.   ve zlíně tak vzniká zajímavá gurmánská čtvrť přímo v bývalých továrních halách.   je velmi sympatické, že se podobné koncepty otevírají i v menších městech, kde si podniky musí klientelu často teprve vytvořit. 

před první návštěvou jsme o téhle restauraci nevěděli prakticky nic a tak nás příjemně překvapil interiér, který jak jsme zjistili je přihlášen do soutěže "interiér roku".   po vstupu vás asi hned zaujmou mechem obrostlé zdi, střídající se s obložením z lámaného kamene a držící tak přírodní ráz restaurace.   dalším zajímavým prvkem je osvětlení v podobě závěsných lamp ve tvaru ptáků z recyklovaného skla.   podnik téměř postrádá denní světlo, díky množství osvětlení vám to, ale ani nepřijde zvláštní.   za nás by jsme snad jen "vyčistili" prostor od všech menších květináčů a dekorací, a dali tak možnost interiéru skutečně vyniknout. 

co se jídla týče - my jsme si objednali degustační menu, portobello burger a k tomu zdravé nealkoholické shoty.   kombinace červené řepy a kozích sýrů se dá provést na mnoho způsobů a nikdy neomrzí.   tady byla podávaná s medem, fíky a raw placičkou a byla to pecka.   mrkvový krém se zázvorem a pomerančovou kůrou nijak nepřekvapil, ale ani nezklamal.   proteinové těstoviny ze sojových bobů ocení hlavně aktivní sportovci a to my sice nejsme, ale ocenili jsme je také.   příjemnou sladkou tečku za menu udělal banánový raw cheesecake.   portobello burger se zeleninovými hranolky byl dobrý, trochu sušší, ale zachránil to jogurtový dip.   celkově poměr kvalita/cena velmi dobrá.   dávka vitamínů nás sice neochránila před knockoutování chřipkou, přesto si určitě brzy zajdeme pro dávku další.   určitě doporučujeme navštívit!


/


we are always very pleased when we find new restaurant with nice and cozy interior.   especially when they served tasty and healthy meals.   triple happiness when its outside of prague.   do you still remember our post about coffee house kavárna továrna in zlín?   so right next to the coffee house opened another interesting business called fit foodie.   the restaurant is interesting for her interior, modern and healthy cuisine.   fit foodie is situated next to the kavárna továrna, cheese shop, gluten-free grocery and vegetarian restaurant prašád.   former factory is changing in the new gourmets street.   it´s very nice to see concepts like this are opening also in small cities and towns where is finding new clients more difficult than in bigger cities.

before our first visit we didn´t know practicly nothing abou the restaurant so we were pleasantly suprised by interior.   how we found out later they participate in the contest "interior of the year".   after the entrance first thing you will probably notice are moss-covered walls.   very interesting feature is taking turn with broken stoned covered walls and bar.   as the restaurant is almost absenting daylight bird shaped lights made from recycled glass is supply most of the light.   only one remark we would have - keep clean shapes in the interior and let it speak for themselves.   all the flowerpots and decoration are unnecessary and disturbing.

we ordered tasting menu, portobello burger with vegetable fries and healthy non-alcoholic shots.   we are never tired of combination beetroot and goat chesse.   in this case served with figs, honey and raw cracker.   carrot cream with ginger and orange peel didn´t surprised or disappointed.   protein pasta made from soya beans appciate mainly athletes.   well we are not athletes but we appriciate them as well.   sweet dot after the menu was made by banana raw cheesecake and was delicious.   portobello burger was tasty but a bit dry for me.   luckily is the burger was saved by yoghurt dip.   the vitamins didn´t protect us and flu knocked out us but we will go for another shot soon.   we recommend to visit!


tomáš a pavel.

You Might Also Like

0 komentářů