čas vyrazit ven! / it's time to go out!

10:27

"


první jarní den máme úspěšně za sebou a s ním taky zimu, která sice krutá nebyla, ale za to celkem otravná.   pokud nejste milovníci zimních sportů, tak asi stejně jako my dva vyhlížíte jaro už od listopadu.   po měsících strávených převážně v teple interiérů, jsme se vydali s kamarády na krátkou procházku a nebyli by jsme to my, aby jsme to nespojili s nějakým tím kulinářským zážitkem.   ocitnuli jsme se na vinohradech a tak návštěva martin´s bistra byla nasnadě.   do bistra chodíme rádi, i když méně často, než by jsme si přáli.   vaří takovou fusion exotických kuchyní, která nás baví a vždycky mají na výběr i bezmasé jídla.   další velmi pozitivní věc na tomhle podniku je obsluha.   nevím, jak to dělají nebo čím své zaměstnance dopují, ale ať nás obsluhuje kdokoliv je vždy příjemný a uvolněný.   k jídlu jsme si dali výbornou houbovou polévku, tomáš pak špenátový quiche a já záhadný pokrm zvaný mejandra.   mejandra byla čočka s rýží, smaženou cibulí a kedlubnovým salátem - pokud vám to zní divně, tak máte pravdu.   chyběl mi k tomu nějaký sauce a já se utěšoval, že je to aspoň celkem zdravé.   tomáš a ostatní strávníci, co si dali masové jídla, byli nad míru spokojení.   další pro mě malé zklamání mi přineslo zrušení čepovaného piva.   tomáš pivo nepije, ale já si o víkendu rád pivo dám a co vede restauratéra v česku ke zrušení výčepu mi zůstává záhadou.

přestože v bistru nabízejí i dezerty a z minulosti vím, že velmi dobré, naše cesta směřovala jinam.   sladkou tečkou jsme chtěli zakončit u nedávno otevřeného zmrzlináře, také na vinohradech.   byli jsme zvědaví, který blázen si otevřel v zimních měsících podnik, kde prodává jen zmrzlinu a jestli stojí za to.   podnik vypadá jako regulérní kavárna s místy na sezení, ale kromě zmrzliny tu prodávají jen nápoje.   to že za pultem pobíhaly čtyři slečny, co nevěděly kam dřiv skočit je důkaz, že se v praze dokážete uživit i ze zmrzliny a i v zimě.  vyzkoušeli jsme mimo jiné i příchuť prasečí švestky, což je jak mi slečna sdělila, druh švestky, které je v indii velké množství a krmí jí prasata.   určitě doporučujeme navštívit a ochutnat.   co už tolik nedoporučujeme je karamelová zmrzlina, která byla hořká jak živočišné uhlí.

/

the first day of spring is behind us successfully and even the winter wasn't that cold we were praying for end since november.   winter is quite annoying when you are not into winter sports.   so after winter spent in warm interiors we finally went out for walk.   it's not surprising we end up in bistro after few minutes to grab some meal.   as we were in neighborhood of vinohrady we went to martin´s bistro.   it's a always good idea because they offer fusion of exotic cuisines which we like.   the waitresses are always so nice and relaxed I don't know how they do that.   we don't go there as much as we would wish but we can say we really like the place.   we had amazing mushroom soup, tomáš had spinach quiche and i ordered mysteriously sounds mejandra.   majandra is made of lentil, basmati rice and fried onion, served with kohlrabi salad.   if you think it sounds weird than you are right.   it wasn't that bad but i missed some sauce or something.   the rest of the eaters were satisfied so it was just a coincidence i suppose.   the other small disappointment was canceling of draft beer.   I don't understand how somebody can do that in czech republic were drinking of beer is more common than drinking of water.   

even i know from my previous visits they have amazing desserts we had another plan.   we were curious for the fool which opened new businesses in winter which is selling only ice cream.   zmrzlinář which opened approximately two months ago became very popular.   four busy waitresses running around were proove you can profit with selling of ice cream in prague quite good.   the ice cream is really good and we can recommend.   interesting was ice cream with flavor of pig plum.   the pig plum is a fruit which has plenty in india and they feed pigs with them.   we just don't recommend caramel flavor it's very bitter for our taste.

tomáš a pavel.

You Might Also Like

0 komentářů