na místo! / place where to be.

10:44


vyzkoušeli jsme si jeden páteční večer zůstat doma v klidu a co víc - jít spát před půlnocí!   veřte, že tohle je u nás naprosto nevídaný úkaz.   následující ráno jsme se probudili už v 6:30 (naposledy jsem takhle dobrovolně vstával na pokémony) a já si šel plný energie zaběhat.   dobrá, neuběhl jsem sice žádný rekord, pejskaři na mě divně hleděli, psi štěkali a už to asi nikdy neudělám, ale i tak se to počítá.   energie mě neopustila ani po tomhle zážitku, a tak jsme se s tomem vydali na snídani do města.

skočíme do bake shopu na snídani, pak procházka, uděláme pár fotek a na zpáteční cestě to vezmem přes zelný trh v holešovicích.   promyšlené jsem to měl dokonale.   dorazíme do bake shopu a jak jsem tam nikdy ráno nebyl, tak už tam ani nikdy ráno nepůjdu.   hromada turistů, neustálé skřipání židlí, zmatek.   dávám si rychlé kafe a cupcake, tom si dává čaj a omeletu.   když finišujeme, tak nás zmerčí nějaká asiatka, která má zájem o naše místa a div si mi nesedne na klín.   radši rychle mizíme.
po cestě na letnou se rozhodneme popojet kousek dál do kavárny místo.   spontánní nápad je málem zhacen lidmi, co se mají potřebu už takhle po ránu družit a i tady je plno.   bez rezervace má člověk holt smůlu.  po pár minutách nás nakonec usadili a my byli rádi, že jsme neutekli.   jinak bychom neochutnali pěnu ze zeleného čaje, která se stala oficiálně naším nejoblíbenějším dezertem vůbec!   taky jsme ochutnali citronádu se šalvějí a pečenou čekanku s černou čočkou a feta sýrem.   vše výborné!

co se týče interiéru, tak je to taková ta současná klasika, kterou máme rádi a asi nikdy se neomrzí.   zdi obložené dřevem, podlaha oholená na beton a uprostřed betonový bar, kde si můžete koupit různé druhy kávy, náčiní na její přípravu a taky tam mají za vitrínou spoustu dezertů.   jedna z věcí, která vás hned zaujme je velká tapeta na jedné zdi s kresbami od kateřiny kynclové.   mě osobně se taky líbí schodište na záchod, jehož fotku tu nemáme, protože jsem ji dělal já a samozřejmě jsem to zmrvil.

/

on friday evening something very unusual happened.   we decided don't go out, stay home and go to bed before midnight which is even more odd.   at the end it showed as good idea because we woke up at 6:30 (last time when I woke up so early voluntarily was when i watched pokemons) full of energy i decided go run.   well, even when i didn't do a record and people walking dogs were strangely staring, dogs were barking at me and I probably never do that again, it was nice.   the energy didn't left me even after this experience so we went for breakfast out.

i had perfect plan - go to the bake shop, get some coffee and sandwich, go for walk and on the way back to vegetable market in holešovice.   we arrived to the bake shop and as i never been there in the morning i never go there in the morning anymore.   the house full of turists, neverending sound of creaking chairs, total chaos.   so im quickly ordering coffee and cupcake and tom is ordering peppermint tea and scrambled eggs with mushrooms.   when we are finishing our breakfast some asian woman sees us and almost sit on my lap.   we rather quickly leave.   on our way to letna we decide to go a little farther to coffee house místo.   the spontanious plan is almost ruined again!   the coffee house is full of people and a waitress is asking as for reservation which we don´t have of course!   luckily they are prepared for these cases and we wait on the stairs where they have seats.   few minutes later we are seated and happy we didn´t left.   otherwise we wouldn´t try green tea mousse - oficially my favourite dessert now.   we also had lemonade with sage herb, baked belgian endive with black lentil, pomegranate and feta cheese.   all delicious!

in terms of interior i would say today´s classic, but very nice and comfy.   wooden paneling on walls, concrete floor and bar.   the first thing you notice is huge wallpaper with illustrations by kateřina kynclová.   personally, i love the stairs to toilettes which we don´t have in photo cause I fucked it up.tomáš a pavel.

You Might Also Like

0 komentářů