a zase ta o(s)trava. / and ostrava again.

10:13


někdy člověk chodí kolem místa věčnost, než se rozhodne vstoupit dovnitř.   vždy, když jsem v ostravě a jedu tramvají kolem této kavárny, tak chci vysednout a nakouknout.   možná za to může ta svítící modrobílá barva v jinak šedivé nádražní ulici nebo fakt, že takových příjemných míst ve městě, aby pohledal.   většinou člověk nemá po cestě do práce čas, ale jedno ráno jsem se již odhodlal a vkročil.   malý prostor sice nenabízí možnost sezení, ale i tak zaujme svým moderním interiérem a vtipnými komiksy.   nabízí velký výběr káv a doplňků k její přípravě, také několik dezertů.   možnost "take away" je samozřejmostí.   příjemná obsluha vám poradí a vybere s vámi typ kávy, který vám nejvíce vyhovuje.   a pokud náhodou nejste zrovna příznivci kávy, tak si můžete vybrat z nabídky limonád a dalších nápojů.   jsem vždycky rád, když objevím nějaké nové zajímavé místo, i když takhle malé...   pokud máte nějaké další tipy, nejen v ostravě, sem s nimi.

/

sometimes you have to go around a place thousand times before you decide to come in.   always when i was going by tram in ostrava around the coffee shop i wanted to get off and take a look inside.   the reason could be the bright white and blue sign which is so sharp compared with sadly looking street.   also the fact there isn´t many nice coffee houses and shops where to go there.   mostly i don´t have enough time on my way to work, this time i made decision to step in.   the place is quite small and there are no seats, on the other hand interior catch you eyes, especially the comics.   you can find there great choice of coffee, accessories for preparing coffee and some deserts.    nice barista will help you to choose coffee witch fits you the best.   in case you are not big fun of coffee they have bavarages, tea and other soft drinks too.   im always excited when i find some new nice place where to go even that small...   if you have some other tips (not just in ostrava) we would be glad. 


tomáš a pavel.

You Might Also Like

8 komentářů

 1. Pokud si chci dát v Ostravě fakt "dobrý kafe" jdu do "Ostravanky" ..... sakryš, jenom o ní píšu a už mám na to jejich kafe chuť .....Marki

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ahoj Marki, moc děkujeme za tvůj tip. vyhledáme a navštívíme :) v čerstvých bobech jsi už byla? pokud ano, jaká byla tvá zkušenost?

   tomáš a pavel.

   Vymazat
 2. Čerstvý Boby palec nahoru...

  myslím, že Ostravu vystihuje http://storyous.com/cz/magazine/vyberova-kava-v-ostrave-5-kavaren-ktere-vas-n

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ahoj petře! moc děkujeme za tipy :) určitě vyzkoušíme, prostory CØKAFE a Maryčky nás baví, takže co nevidět navštívíme.

   tomáš a pavel.

   Vymazat
 3. Tome, az zase pojedes do Hradce, musis zkusit Cats&Coffee. Uzasna kava a ty vymazleny vege dorticky nemaji chybu ��

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. děkujeme za tip, zuzi :) píšeme si a snad brzo navštívíme. musíme naplánovat cestu do hradce mimo práci, ať máme na vše čas.

   tomáš a pavel.

   Vymazat
 4. Ježíš, hoši do Maryčky nee a do Ostravanky jen ke stromu k radnici (ta v centru nemá po odchodu provozního Radka kvalitu a další je v Karolíně, v nákupním centru). Skvělou kávu a atmosféru má LaPeCo, nebo výborný barista/experimentátor je u Miguela v Si a bezkonkurenční coffee to go má big blond v karavanu vedle Lasa.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ať jsi, kdo jsi, tak děkujeme za tvé tipy :)

   tomáš a pavel.

   Vymazat