nedělní ráno v esce. / sunday morning in eska.

9:36


nedělní cíl byl jasný - setkání s kamarády v karlínské eska.   tato nádherná restaurace a pekárna je otevřena teprve od listopadu 2015, ale už teď - dva měsíce poté, má mnoho příznivců.   po dnešní návštěvě jsme to i my.   co se týká interiéru, tak eska zabodovala.   čistý styl loftového prostoru, přírodní barvy a materiály, židle vypadající jako ty ze školních lavic, větvičky a mechy visící ze stropu a nádobí jako od našich babiček a prababiček.   já osobně jsem si prostor zamiloval.

/

sunday goal was clear - meet friends in eska karlín in prague.   this beautiful restaurant / bakery is open only since november 2015, but those 2 months have been enough to make the visitors fall in love with the place.   we joined that club after today’s visit. the interior is amazing.   clean loft space, natural colors and materials, chairs that will remind you of school, twigs and moss hanging from the ceiling and dishes that looks exactly like those in our grandmother’s kitchen.   i personally loved the place.
a teď tak trochu od začátku.   při vstupu do esky se vám nabídne pohled do kuchyně - pobíhající kuchaři, pekaři a číšnice, kteří dělají svou práci důkladně a s úsměvem, vás nenechají odtrhnout zrak na jejich práci.   mezitím, co to vše sledujete a pomalu se svlékáte ze svých kabátů, vás vítá obsluha, která vám nabízí možnost, nechat si své kabáty v šatně.   poté vás odvede nahoru do restaurace na vaše místa.   doporučujeme si zařídit rezervaci.   my měli rezervaci na 10h a když jsme asi po hodině a půl odcházeli, bylo už skoro plno.


co se týká jídla, výběr je lákavý.   na začátku nás přivítali čerstvým bio chlebem s máslem a vodou.   ze snídaňového menu jsme ochutnali eska talíř (3 druhy marmelád, chleba s máslem, topinka, tvarohová buchta a vajíčko ve skle s červenou pšenicí, k pití limonádu tibi), potom vajíčko na měkko, polévku s jikry, čaj dračí perly a filtrovanou kávu aeropress.   vše bylo chuťově dokonalé a můžeme všemi deseti jen doporučit.    snad jen jediná výtka je k formě jídelního lístku - přeložený papír se seznamem jídla a pití jdoucí za sebou, často bez popisků, může být trochu nepřehledný.   obzvláště pokud nejste příliš světaznalý, tak vás pojmy jako "ping ling" nebo výše zmíněné "dračí perly", můžou trochu zmást.   jak to tak bývá, za kvalitní jídlo si také trochu připlatíte, nejedná se, ale o astronomické částky.
určitě si tedy někdy na esku udělejte čas.   stojí za to.

/

and now, let’s start from the beginning. as soon as you enter the place, you get a view to the kitchen - cooks, bakers and waiters are running around and doing their work with a smile, and you are not able to look away as you are amazed by that. while you’re enjoying this amazing view and undressing your coat, the main waitress welcomes you and offers to leave the coat in the cloakroom. after that, she’s leading you upstairs to the restaurant. we recommend to make a reservation. we had the reservation at 10 am and one and half hour later, when we were leaving, the place was almost full. 
and what about food? the selection is appealing. the service welcomed us with fresh organic bread, butter and water. for a breakfast, we ordered eska plate (3 kinds of jam, bread and butter, toast, little cake with cottage cheese filling, egg in a glass with red wheat and lemonade tibi), then soft boiled eggs, soup with eggs, tea dragon pearls and filtered coffee aeropress. everything was delicious so thumbs up. we recommend everything what we ordered.  just one thing we don´t like so much is the form of the menu. folded paper with list of food and drinks ordered in one column together, most of them without caption is quite unclear. so designation as "ping ling" or above-mentioned "dragon pearls" can be confusing for somebody. as it goes for high quality meals you have to be prepared pay higher prices. although you don´t have to be afraid, the prices are quite resonable.   be sure to save some time for eska. it’s worth it.

tomáš a pavel.

You Might Also Like

2 komentářů

 1. Páni! Strašně pěkný fotky, prostředí a vůbec, všechno!
  Bludiččino

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. určitě sem taky zajdi! nebudeš litovat :)
   tomáš a pavel.

   Vymazat