jako dítě. / like a kid.

6:59

jistě máte také něco, u čeho se vám rozzáři oči, jako dítěti u vánočního stromku, něco o čem dokážete nadšeně a zapáleně mluvit hodiny, něco s čím si dokážete hrát celé odpoledne a něco, co ukazujete kamarádům a známým stejně pyšně, jako plyšového pokémona spolužákům na základce.   motorky, auta, knížky, boty,...pro mě to jsou vinyly a cdčka.   shánění na internetu, porovnávání jednotlivých vydání, prohrabováni se nahrávkama, hledání té pravé, pročítaní si obalů, rozplývání se nad jejich barvami, tvary a potisky - miluji na tom vše!

/

i'm sure you have also something what makes your eyes shine like a baby's eyes next to christmas tree, something what you can talking about with excitement for hours, something you can play with whole afternoon, something you proudly show your friends same way like you did with your pokemon toy at primary school.   "the something" can be motorbikes, cars, books, shoes...for me it's cds and vinyls.   searching on the internet, comparing each release, looking for the right record, read booklet, gush over colors of vinyls, their shape or print - i love that all!

naše posedlost hudbou se pravděpodobně dědí z generace na generaci.   máma nesmí chybět na žádné pořádné rockové a metalové akci v okolí, táta ze všeho nejvíc miluje svoje stereo a má asi největší sbírku hard rocku a klasického heavy metalu na moravě.   já jsem se samozřejmě nepovedl a odkojený 90tkovýma bizardnostma jako happy hardcore, eurodance nebo popovýma boybandama, jsem se k pořádný hudbě dostal až na začátku milénia.   garážovky byly moje láska na první poslech.   ze dne na den plakát backstreet boys nahradili the strokes, the vines, the kills a taky ecstasy of st. theresa nebo bjork.

vášeň pro muziku máme s tomášem společnou a jen v následujících třech měsících jdeme na osm koncertů.   předtím než mě poznal vlastnil asi jen deset cdček, ale má pro moje sběratelství pochopení a podporuje mě v něm.   od něj jsem například dostal jednu z mých nejoblíbenějších desek - vinyl ve tvaru srdce od heartsrevolution.   barevné, s potisky nebo tvarované mám vlastně ze všeho nejraději.   další z mých nejmilovanějších je třeba singl "hard to explain" od the strokes se skleněnou židlí od shiro kuramata na přebalu a čirým vinylem uvnitř, kouřový od zoly jesus nebo modrý se třpytkama od the teenagers.

moje hysterické nákupy se v posledních dvou letech bohužel zbrzdily, kdy potřeba placení hloupostí, jako účty za vodu a elektřinu, nájem, apod. přehlušily mou potřebu nové desky.


/


our obsession for music has started probably in my family.   mum can't missed any good rock and metal event in her city.   dad loves his stereo the most on whole world and has probably the biggest records collection of hard rock and classic heavy metal in moravia.   cause i'm the black sheep of the family and i grew up in 90s my journey to discovering good music was longer, through happy hardcore, eurodance and pop boybands.   finally at the beginning of the millennium i changed backstreet boys poster for the strokes, the vines, the kills or ecstasy of st. theresa and bjork.

luckily we share the passion for music with tomas together.   only next three months we are going to eight concerts.   tomas had only ten cds before we met, but he undertands and supports me in the collecting.   actually he gave me one of my most precious vinyl - heartshaped single by heartsrevolution.   colorful, shaped, printed are my favorite.   my another loved record is single "hard to explain" by the strokes with glass chair by shiro kuramata on the cover and limpid vinyl inside.   also i like smokey, see through one by zola jesus which we bought on her last concert in prague or blue glitter single by the teenagers.

in last two years my hysterical shopaholic attacks has been interrupted by silly needs like pay rent or electricity.  ok, i think i'm going to buy something right now.tomáš a pavel.

You Might Also Like

0 komentářů