Kavárna Továrna - překvapení v bývalé továrně. / Kavárna Továrna - surprise in former factory.

8:46

v předchozím příspěvku jsme si trochu rýpli do Brna a na druhou stranu jsme pochválili rozrůstající se scénu kaváren a bister v tomto městě.   další kavárna ne, nepodobná té předchozí.   další město, ke kterému mám vztah a to vztah ne ledajaký.   ve Zlíně jsem se narodil a 18 let žil.   ve Zlíně jsem zažil ty nejkrásnější léta, ale také ty nejhorší...
pokud se podíváme na Zlín jako celek a jeho historii, tak kde se může lépe uplatnit kavárna s oholenými zdmi až na kost (cihlu), než právě v téhle bývalé "obuvnické metropoli" a kdysi slavném areálu.   snaha přimět k životu tento areál, který byl z velké části osídlený skomírajícími firmami nebo opuštěný, se nám velmi zamlouvá.
sympatickou kavárnu se současnými trendy a příjemnou obsluhou si tohle město zasloužilo.  kromě krásného baru najdete uprostřed kavárny dominantní kulatý stůl, nad kterým je zavěšený lustr z množství objímek s kulatými "Edison" žárovkami.   zajímavé jsou také detaily jako ponechaná píchačka nebo dekorace v podobě kufrů.
hned v blízkosti Kavárny Továrny také najdete gurmánské a farmářské potraviny, vegetariánskou restauraci Prašád nebo přestěhované muzeum Jihovýchodní Moravy. 

/

in previous post we were writing about Brno and quite similiar coffee house to this one.   another coffee house, another city connected with my past.   i have strong bond with Zlín because i was born here.   i lived here for 18 years.   i spent the best and the worst time of my life in the city...
what place could be better for this kind of cafe?    these grounds were full of prosperous factories in past.   the city used to be famous for production of shoes.   so bare walls, electric wires and retro "Edison" bulbs look like something very natural in this context.   it looks more than just a contemporary trend.   even for natives were these grounds unknown for long time.   the city wants to bring life back and started massive transformation.
the city deserved pleasant coffee house for long time.   besides nice bar you will find dominant round table in the middle.   over the table is big chandelier consists of big bulbs.   also the details are quite interesting.   on the wall is hanged vintage machine for timecard or suitcase as a decoration.
next to Kavárna Továrna you will find gourmet and farmers groceries, vegetarian restarurant Prašád or museum of South-eastern Moravia. tomáš a pavel.

You Might Also Like

4 komentářů

 1. Waw, nádherný interiér .... jen škoda, že je tak daleko ..... Marki

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. sice daleko, ale stojí za to! zlín je krásné město s velkou historií, takže doporučujeme na výlet spojený s návštěvou téhle kavárny :)
   tomáš a pavel.

   Vymazat
 2. Občas mám cestu kolem, ale uvnitř jsem nikdy nebyla. Asi to budu muset brzy napravit :) Nalákali jste mě.
  Bludiččino

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. pak nám sem napiš svůj názor! zajímá nás.
   tomáš a pavel.

   Vymazat