brněnský SKØG. / brno SKØG.

10:34


pokud vás unavují přívlastky jako skandinávský, industriální, čistý (ve spojení s interiérem), tak tenhle příspěvek rovnou přeskočte.   Brno už není ten otravnej menší brácha té (rádoby) světácké ségry Prahy, co se dožaduje pozornosti.   už nekřičí jen proto, aby byl slyšet.   pořád křičí a dožaduje se pozornosti, ale tentokrát má možná už i konečně co říct.   jak to tak bývá, i tenhle menší brácha trochu povyrostl.   prostě Brno už nám dospívá a roste pomalu, ale jistě, do krásy.
v Brně jsem několik let žil, a tak k němu chovám jakýsi sentimentální cit smíchaný s hořkostí, způsobenou zejména absencí kulturního a kavárensko-povalečského života.   pamatuju si doby, kdy jedinou alternativou k řetězci s logem zelené mořské panny s roztaženýma ploutvema (tento řetězec otevřel až letos), byla pouze kavárna Spolek.
ale zpět k prostoru...výše uvedené přívlastky patří, samo sebou, k tomuhle skvělému prostoru.   předtím, než někdo bude chtít dodat, že v Berlíně mají...nezajímá vás to?   zvláštní, nás taky ne.   prostě tohle je místo, který nás baví.   jak to v každé správné kavárně má být, vybrat si můžete z domácích limonád, dezertů a jiných snacků.
vedle SKØGu máme v Brně s Tomem hned několik dalších oblíbených podniků, kam vždycky rádi zajdem, ale něco si necháme zase na jindy.

/

if you are tired of attributes like scandinavian, industrial , clean (connected with interiors, of course), you should just skip the post.   Brno is no longer the annoying smaller brother of (wannabe) cool  know-it-all sister Prague.  the brother which just want to be noticed.   the brother screaming for attention.   the brother is still screaming but he has something to say this time.   as the time goes by, the brother is growing and getting older and bigger.   simply - Brno is became more attractive.
i lived in Brno for couple of years and I have still strong connection with the city.   the sentimental fellings mixed with bitter, caused by absence of culture and social life and good coffee house. I remember days when Spolek was only alternative to commercial coffee chains (btw coffee chain with logo of green slutty mermaid opend this year).
back to the interior...the attributes mentioned at the beggining belongs to this coffee house, of course.   Before somebody tell in Berlin have...you don´t care what they have?   same here.   we just love the space. Go there, grab a homemade limonade, some desert or snack and you will see.
beside SKØG we have some other tips where to go...about them next time. tomáš a pavel.

You Might Also Like

0 komentářů